Til Hemis Halk Meclisi kuruluşunu ilan etti
Haberler / 31 Mart 2017 Cuma Saat 04:02
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Toplumu örgütlendirme çalışmaları kapsamında yürütülen komün ve meclis inşa çalışmaları Til Hemîs Kasabası’nda devam ediyor. Örgütlenme çalışmaları çerçevesinde şimdiye kadar Til Hemîs bölgesindeki yerleşim birimlerinde 14 komün kuruldu

Demokratik Toplum Hareketi TEV-DEM, Til Hemis Halk Meclisi’ni kurmak amacıyla kasabanın meclis binasında halkla bir araya geldi.

Bir dakikalık saygı duruşuyla ile başlayan toplantıya; PYD Yöneticilerinden Süleyman Bedir’in yanı sıra PYD‘nin ve bölge komünlerinin üyeleri katıldı.

Gündemdeki son siyasi ve askeri gelişmelere ilişkin bir konuşma yapan Bedir dış güçlerin Suriye’ye müdahalesine değindi. Bedir, uluslararası ve bölgesel güçlerin çıkarları için bölgeye dışardan müdahale ettiğini ve bu şekilde mevcut krizi derinleştirdiğini vurguladı.

Süleyman Bedir konuşmasının sonunda Suriye için en uygun çözüm modelinin demokratik federasyon olduğunun altını çizdi ve kendilerinin bu temelde çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

Ardından katılımcılar yaptıkları değerlendirmelerde meclis ve komünlerin toplumsal sorunları çözmede ve halkı örgütlemede oynadığı role değindi.

Toplantı sonunda seçimler yapıldı ve seçimlerde kasaba meclisi için eşbaşkanlar ile komite üyeleri belirlendi.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

 

Parveke

TAGS(ETIKETLER): Til  Hemis  Halk  Meclisi  kurulusunu  ilan  etti  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.