YDG-H’den Yarın Düzenlenecek Yürüyüşe Güçlü Katılım Çağrısı
Duyurular / 16 Nisan 2013 Salı Saat 15:32
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) yarın Bağlar 5 Nisan Mahallesi Özgür Yurttaş Derneği önünde saat 12’de başlayacak yürüyüşe katılmaya çağırdı.

YDG-H Amed (Diyarbakır) halkını Murat İzol’un katledilmesi ve Dicle Üniversitesi’nde yaşanan saldırıları protesto yürüyüşüne katılmaya çağırdı.

Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) yarın Bağlar 5 Nisan Mahallesi Özgür Yurttaş Derneği önünde saat 12’de başlayacak yürüyüşe katılmaya çağırdı.

Yazılı bir açıklama yapan YDG-H son birkaç ay içerisinde AKP polisinin Kürt gençliğine yönelik katliam ve baskılarının had safhaya ulaştığına dikkat çekti.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a karşı geliştirilen 15 Şubat Uluslararası Komployu protesto etmek isteyen Şahin Öner’in polis tarafından zırhlı araç ile ezilerek katledildiği hatırlatılan açıklamada, “Yine Özgür Arda isimli Kürt  genci sokak ortasında AKP polisi tarafından kurşunlanarak katledilmiştir.

En son Murat İzol yoldaş 27 Mart’ta faşist AKP polisi tarafından katledilmiştir. Kürdistan toprağında ve tüm Kürtlerin kalbi olan Amed’in orta yerinde herkesin gözleri önünde işlenen bütün bu katliamlara sessiz kalmak ya da görüntüyü kurtaran tarzda bir-iki geçiştirici söz söylemekle, yazmakla ve çizmekle işlenen bu katliamların önüne geçilemez. Bütün bu katliamlara engel olmak ancak ve ancak serhıldanlarla mümkündür” denildi.

Yine geçtiğimiz günlerde Dicle Üniversitesi’nde Hizbul-kontra ve polis tarafından organizeli bir şekilde yurtsever, devrimci öğrencilere yönelik baskıların ve gözaltıların gerçekleştirildiği de hatırlatılan açıklamaya şöyle devam edildi: “Yurtsever ve devrimci öğrenciler en doğal hakları olan meşru savunmalarını kullanmış, ancak yurtsever Amed halkı tarafından kitlesel bir şekilde desteklenmeyince faşist AKP polisi ve hizbul-kontra bundan cesaret almıştır.”

YDG-H Kürt halkına ve Kürt gençliğine yönelik bütün bu katliamlara ve baskılara dur demek için gerçekleştirelecek yürüyüşe katılım çağrısı yaptı.

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info


Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.