Kim Cani?-1
Dizi Yazı / 07 Ekim 2010 Perşembe Saat 06:26
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürt sorunun çözümü yaklaştıkça ve çözümde halk önderi Sayın Öcalan'ın misyonu anlaşıldıkça inkâr ve imha zihniyetinin ve zihniyet sahiplerinin caniliği de can çekişmeye başlıyor.

Kürt sorunun çözümü yaklaştıkça ve çözümde halk önderi Sayın Öcalan'ın misyonu anlaşıldıkça inkâr ve imha zihniyetinin ve zihniyet sahiplerinin caniliği de can çekişmeye başlıyor. Bu yüzden bu zihniyet sahipleri ne hat ettiklerine bakmadan leş kokan ağızlarını her açtıkça sn Öcalan ve Kürt özgürlük hareketini canilikle suçlamaya devam ederek gerçek caniliklerini saklamaya çalışıyorlar. Türkiye toplumunun aklının karıştırarak Kürt sorunun çözümünü engellemeye çalışıyorlar. Oysa Türkiye toplumunun geleceğini düşünen hiçbir insanın içine gireceği bir davranış olmamasına rağmen Türk siyasetçileri şovenist yazarçizer takımı bu canilik bu katillik üreten zihniyette ısrar ediyorlar. Kürt özgürlük hareketinin savunma temelinde Türk devletinin canice uygulamalarına devlet terörüne etnik ve kültürel soykırım politikalarına kendini savunmasını gerçekçe göstererek gerçekleri tersyüz etmek istiyorlar. Bununla o ırkçı zihniyet ve uygulamalarını temize çıkarıp topluma masum göstermek istiyorlar. Oysa öyle temiz ve masum bir tarihi mirasınız varsa neden gerçek tarihinizle yüzleşmiyorsunuz?

Balkan halklarına Kürt, Ermeni, Rum, Süryani, alevi toplumuna karşı uyguladığınız etnik ve kültürel soykırım uygulamaları neden çılgına çeviriyor ki sizi? Bu canilik değil mi ki rüyalarınıza girip uykularınızı kaçırtıyor. Bu katillik değil mi ki Ermeni soykırımının ülkelerinin parlamentosundaki kabul edilmemesi için milyarlarca dolar döküyorsunuz?

Düşünsenize bütün toplum kesimleri etnik azınlıklar ve en az Türk nüfusu kadar olan Kürt halkı ortak çabayla bir cumhuriyet kuruyorlar. Ama bu cumhuriyet kendi kuruluş gerekçelerine ihanet ve katilik ederek demokratikleşeceğine bürokratik oligarşikleşerek ulus devlet anlayışını esas alıyor. Dayandığı Türk etnisitesini ve suni İslam dışında bütün etnik dinsel kültürel sosyal ve siyasal farklıklıları ve koskoca bir Kürdistan Coğrafyasını, 10 bin yıllık bir tarihi olan Kürt halkını yok sayıp inkâr ediyor ve etnik kültürel soykırıma tabi tutarak imha ediyorsunuz. Kurduğunuz baskı, yasak, zor ve şiddetle beslenen eğitim ve siyasal sistemle bütün etnik farklıklıları çocuklarından başlayarak Türkleştiriyor. Sünnileştiriyor. Kendi öz toplumuna karşı birer düşman haline getiriyorsunuz. Öyle ki insanlar kendi tarihine toplumuna diline kültürüne küfreder ondan utanır hale geliyor. Dilerin inançların kültürlerin zenginliği farklılığı yok edilerek tek yaratılıyor. Ve herkese zorla dayatılıyor. Peki, canilik değil mi, bu katilliğin daniskası değil mi bunu nasıl devletin meşrutiyetine hukuka uydurarak meşru görebilirsiniz? 

Cumhuriyet boyunca bütün Kürt isyanlarına sebep olduğu gibi onları en canice bastıran en son Dersim katliamında yüz binlerce Kürt alevinin öldürülmesinin, zindana atılmasının ve sürgüne gönderilmesinin mimarı olan CHP geleneği kendini nasıl bu caniliğin katilliğin dışında tutabilir? 75 yaşındaki Seyit Rızaların yaşını küçülterek, Erdal Erenlerin yaşını büyüterek idama gönderen inkâr ve imha zihniyetinin bel kemiğini oluşturan Türk yargısı, Türk hukuku nasıl adil olabilir? Nasıl bu katiliğin dışında tutulabilinir?

Sayın Öcalan’a en alçakça hakaret eden MHP'nin de biraz geçmişine bakmasında fayda vardır. 

Birçok demokrat yurtseverin solcu ve devrimcinin kanına girerek en cani uygulamalarına imza atan bu katiller sürüsü bu gün kendilerini sütle yıkanmış gibi gösteriyorlar. Ama Kürt halkı ve Aleviler sizin bu caniliklerinizi unutmuş değil ve unutmayacaktır. Kaldı ki caniliğin en zirvesi olan 12 Eylül askeri faşist darbesini biz içerde olsak da ideolojimiz iktidarda diyerek sahiplenen Türkeş'in bu itirafı MHP teşkilatının caniliğinin en açık itirafıdır. Hem Komünizmle Mücadele Dernekleri adı altında Amerika tarafından eğitilip maaşa bağlanan katiler çetesi olduklarını ne çabuk unutuyorlar.

Azad Welat

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.