Afrin Düşmanın Gözünün Oku Olacak....
09 Şubat 2018 Cuma Saat 09:23
14 Punto 16 Punto 18 Punto 20 Punto
Kasım Engin
Erdoğan’ın Afrin’e saldırılarına dönük sarf ettiği sözler son derece anlamlı. Bilgelerin dilinden dökülmüşçesine. “Afrin düşmanın gözünün oku olacak, iki gözünü  de çıkartacak.”

Erdoğan ve şürekası Afrin’e saldırıyı her fırsatta tek yönlü, milliyetçi hatta faşizan basınıyla el ele, teröristlerden temizlemeyi hedeflediğini söylesin. Ancak öncelikli olarak Kürtler genel anlamda ise Suriye’de yaşayan tüm halklar Erdoğan’ın ne yaptık istediğini, hedefinin ne olduğunu iyi biliyorlar. Bunun için hep birlikte Faşist Erdoğan diye haykırıyorlar.

Bırakalım Erdoğan’ı ve hiç bir şekilde basın ahlaki ile ilişkisi bulunmayan basınının teröristleri temizleyeceğiz yalanlarını, herkes biliyor ki, esas hedef Rojava’nın özelde de Afrin’de ortaya çıkan istikrarlı durumu kaosa çevirmek için Erdoğan ve faşist ordusu saldırıya geçmiştir. Evet, bırakalım hedefin sadece YPG ve YPJ güçlerinin olması, hedef Kürtlerdir. Hedef Araplardır. Hedef Türkmenlerdir. Hedef tüm Hristiyanlardır. Hedef Çerkezlerdir. Hedef Ezidilerdir.

Evet, tüm Suriye halklarıdır ve bunu tüm Surıye halkları iyi bildikleri içindir ki, ilk önce seslerini yükseltenler halklardır. Bu durumda Türkmenlerdir. Nur yüzlü ninemiz bunun için boşuna; “Afrin düşmanın gözünün oku olacak, her iki gözünü de çıkartacak” demiyor.

Tecrübesiyle sabittir ki, Erdoğan’ın takip ettiği Osmanlılar tam 400 yıl boyunca Arap coğrafyasını  işgal etmiştir. Sadece işgal etmemiş, tüm kutsal değerlerini çalıp İstanbul’a getirmişlerdir. Bununla yetinmemiş onca hakaretler yağdırarak, Arap halklarına köle muamelesi yaptığı gibi  halen de yapmaktadırlar. Aydınlarını Şam merkezinde idam sehpalarında sallandırmışlardır.

Belirtildiği gibi tam 400 yıl boyunca Arap coğrafyasının her bir karış toprağını işgal eden, talan eden bir Osmanlı söz konusu iken, bunların devamcıları olan halen, “ceddin kimdir” diye tüm Arap alemine hakaret yağdırdıkları halde, tarihlerinde tek bir işgal girişimlerinin olmadığı, sömürgeleştirmeye hiç girişmediklerini arsız bir şekilde ekranlarda ve meydanlarda dile getirebilmektedir.

Evet, “Bu milletin tarihinde alçaklık yoktur, soykırım yoktur, sömürgecilik yoktur, haksız yere bir kimseyi incitmek yoktur" diyor baş sömürgeci ve faşizan yapının başındaki kişi.

Peki Ermenileri kim soykırımda geçirdi?

Asuri-Keldan-Süryanları kim soykırımda geçirdi?

Dersim’deki kıyımları kim gerçekleştirdi?

Yunanları kim katliamlardan geçirdi?

Ezidileri kim soykırımdan geçirdi?

Ve halen günlük olarak soykırım pratiklerini Kürtlere karşı kim uyguluyor? Daha dün 4000 köyünü yakan ve yıkan kimler? Yine Suriye’de yaşanan sorunların bunca derinlemesine yaşanması, yüz binlercesinin katledilmesi, milyonlarcasının ülkelerini terk etmelerinin en baş sorumlusu Erdoğan’ın faşist politikaları değil mi? 

Osmanlı ve Türkiye cumhuriyeti tarihi kadar karanlık ve kirli bir tarihleri olmasına rağmen, böyle pişkin pişkin konuşan bir faşiste halklar güvenmedikleri içindir ki, şimdiden karşı durmaktadırlar. Nur yüzlü ananın bilgece sözleri bundan.  Onca başka halkta insanların sözleri bundan. Tüm Kürtlerin ayağa kalkışı bundan.

Evet, bunun için diyoruz ki: Faşizm Yıkılacak, Halklar Kazanacak!

Kasım Engin

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info -www.navendalekolin.com -http://kursam.org/index.html- http://kursam.net/index.html

 

Parveke
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Solin Bahar
Henüz Yazı Eklenmemiş
Ulaş Arslan
VARLIĞI KORUMAK!

ARAMA